*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

De gelaarsde kat ****

09-12-11   10:04 uur
recensie
Regie: Chris Miller
Met de stemmen van Antonio Banderas en Salma Hayek. Nederlandse versie met: Jon van Eerd, Anna Drijver


In de tweede - en beste - aflevering van de reeks animatiefilms over het groene monster Shrek stal Puss in boots de show. Antonio Banderas maakte van de Gelaarsde Kat een opgewonden macho-standje, dat bij het minste of geringste klaar stond met zijn degen.

In de beduidend mindere Shrek-vervolgen ontwikkelde het karakter van Puss zich helaas geen centimeter verder. Tien jaar na de eerste Shrek heeft de latinokat zijn eigen spin-off gekregen, waarin we zien hoe Puss zich ontwikkelt van een te vondeling gelegd weespoesje tot een onverschrokken avonturier.

Net als in Shrek komen allerlei bekende sprookjesfiguren voorbij, maar de filmmakers zijn gelukkig niet steeds bezig met het zoeken van zogenaamd gevatte verwijzingen naar de populaire cultuur. Een enkele flauwe verwijzing naar Fight club daargelaten, is de wereld van Puss in boots een attractieve sprookjeswereld die op zichzelf kan staan.

Het hart van de film wordt gevormd door de kameraderie die in het weeshuis ontstaat tussen Puss en buitenbeentje Humpty Dumpty, een vriendschap die later omslaat in verraad en haat. Hoewel Humpty zijn oorsprong vond in een simpel Engels kleuterversje, mag dit aangeklede ei zich in deze film ontpoppen als een complex personage met megalomane trekjes. Samen met Humpty gaat Puss op zoek naar de magische bonen, waaruit de bonenstaak moet groeien die hen zal leiden naar het luchtkasteel waar de legendarische Gouden Gans zich ophoudt, samen met ontelbare gouden eieren.

Bij hun flitsende zoektocht krijgen Humpty en de Gelaarsde Kat gezelschap van de vechtgrage dievegge Kitty Softpaw (Poezelpootje), die met de stem van de Mexicaanse Salma Hayek voor extra Spaanse warmbloedigheid zorgt. Puss en Kitty ontmoeten elkaar tijdens een schitterend geënsceneerde dance-battle, waar ze, omringd door honderden poezenbeesten, de passie flink laten oplopen.

In deze scène blijkt hoe goed de makers de gedragingen en karakters van echte katten hebben bestudeerd, om ze in geanimeerde vorm amusant uit te vergroten. Het scenario wisselt lekker vlot tussen inbraakkscènes, via achtervolgingsspektakels, langs flashbacks van de jeugd van Humpty en Puss - en dan weer terug. De 3D-animatie is helemaal state-of-the-art. We zijn ook niets anders gewend van Pixars grootste concurrent DreamWorks. (Fritz de Jong)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool