*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Filmindustrie stuurt brandbrief aan Tweede Kamer

05-12-11   16:49 uur
© anp

Bedrijven en criminele organisaties die op grote schaal iedere dag auteursrechtelijk beschermde werken openbaar maken, moeten worden aangepakt. De Nederlandse filmindustrie staat geen jacht op de individuele consument voor. De Nederlandse filmindustrie stuurde hierover vandaag een brandbrief aan de Tweede Kamer.

De commissie Veiligheid en Justitie spreekt woensdag over de aanpak van het illegaal downloaden van onder meer films. De verenigingen voor producenten, distributeurs en exploitanten willen voldoende maatregelen om het illegale aanbod van films te bestrijden.

De filmindustrie zegt zich moeilijk te kunnen verweren tegen grootschalige diefstal van films op internet omdat in Nederland downloaden voor privégebruik niet verboden is.

Volgens de industrie komt de Nederlandse filmproductie daarmee serieus in gevaar. De sector heeft ook nog bezuinigingen op te vangen.

De politiek wil dat de filmindustrie de productie op peil houdt door meer ondernemerschap aan de dag te leggen en de consument meer te laten betalen. 'Maar geen bakker overleeft als zijn klanten dagelijks zonder te betalen een brood meenemen', stelt de sector.
(ANP/Redactie)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool