*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Films Iep! en Kikkerdril bekroond

12-03-10   13:57 uur
(VLNR) Madelief Vermeulen (Loetje), Kenadie Jourdin-Bromley (Viegeltje) uit Canada en Ties Dekker (Bor), de hoofdrolspelers van de bioscoopfilm IEP! Foto ANP

AMSTERDAM - De speelfilms Iep! en Kikkerdril hebben deze week internationale filmprijzen gewonnen. Dit meldde de producent van deze kinderfilms, Lemming Film, vrijdag.

Iep!, gebaseerd op het gelijknamige kinderboek van Joke van Leeuwen, ontving op het Canadese kinderfilmfestival Fifem Grand Prix de Montreal, de belangrijkste filmprijs van het evenement. Begin maart ontving de film over een vogelmeisje al de Gouden Film voor de honderdduizendste bezoeker in Nederland.

Kikkerdril van regisseur Simone van Dusseldorp sleepte op het Cairo International Film Festival de filmprijs Golden Cairo in de wacht. Ook won de film afgelopen jaar prijzen in onder andere Noorwegen, Uruguay en Duitsland. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool