*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Amsterdam roept jongeren op te stemmen

18-02-10   07:55 uur
Een rood stempotlood. Foto ANP

AMSTERDAM - Amsterdam roept stemgerechtigde jongeren op hun stem uit te brengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart. Sinds woensdag zijn op de hoofdstedelijke editie van radiozender FunX dagelijks radiospotjes te horen en de lokale televisiezender AT5 zendt vanaf donderdag twee commercials uit die de jeugd naar de stembus moeten trekken.

Dat liet Jongeren Actief voor Amsterdam (JAA!) weten, die de campagne in opdracht van de dienst maatschappelijke ontwikkeling van de gemeente heeft opgezet. Op de website van JAA! kunnen jongeren meer informatie vinden over de verkiezingen. Hier wordt uitgelegd waarom stemmen belangrijk is, dat de gemeenteraad 'de baas' is van Amsterdam en dat zij de mening van de bevolking vertegenwoordigt.

Op de site staan ook tips: ''Het enige wat je nodig hebt, is een stemkaart. Een rode pen hebben ze bij het stembureau.'' JAA! verwijst ook door naar de stemwijzer van het Instituut voor Publiek en Politiek, waar de kiezers kunnen kijken welke partij het beste bij ze past.

''Weet je? Stemmen is gewoon belangrijk. Anders verandert er helemaal niets!'', aldus de organisatie. (ANP)


Alles over

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool