*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Politie grijpt in op ROC Bijlmer na vechtpartij

15-10-09   11:43 uur
De politie hield een fouilleeractie bij het ROC aan Fraijlemaborg. Foto ANP

AMSTERDAM - Met een grootscheepse fouilleeractie voor het ROC aan Fraijlemaborg denkt de politie een massale vechtpartij te hebben voorkomen tussen rivaliserende jongerengroepen uit Oost en Zuidoost.

Bij het politieoptreden, woensdagmiddag, werden geen wapens aangetroffen. Er werd wel een brommer in beslag genomen. De leerlingen van de school konden twintig minuten het schoolgebouw niet in of uit.

Aanleiding voor de actie was een vechtpartij op dinsdag, waarbij vijf jongeren van het ROC uit Zuidoost op de vuist gingen met jongens uit Oost. Daarbij raakte een leerling twee tanden kwijt. Ook zouden de jongeren in het bezit zijn geweest van wapens.

De reden van de vechtpartij is bij de school niet bekend. ''Het is al veel langer aan de gang,'' zegt een woordvoerder. ''De jongeren die bij ons op school zitten, komen voornamelijk uit Zuidoost. Zij hebben ruzie met een groepje jongeren uit Oost. We weten niet precies waarom.''

De vijf betrokken leerlingen mogen het schoolgebouw niet meer binnen. Ze hebben hun toegangspas moeten inleveren.

Op de school worden de komende tijd extra beveiligers ingezet. Ook wordt het incident besproken in de lessen. De schoolleiding heeft bovendien besloten het geplande schoolfeest van vanavond tot nader order uit te stellen. (HET PAROOL)


Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool