De tonnen kostende politie-inzet heeft rellen tussen fans van Ajax en Manchester gisteren niet kunnen voorkomen. Burgemeester van der Laan is het zat. 'Dit is absurd. Amsterdam is hier klaar mee.'
Honderden agenten probeerden de afgelopen twee dagen vechtpartijen tussen supportersgroepen te voorkomen. Dat lukte maar ten dele: 129 supporters werden gearresteerd, van wie 41 op de wedstrijddag, maar op de Wallen en de Nieuwmarkt werd toch geknokt. De politie moest daar charges uitvoeren.
'Het is droevig dat zo veel politie nodig is om erger te voorkomen. Het is een ritueel geworden rond Europese wedstrijden, en het is absurd dat we dat normaal zijn gaan vinden,' zegt Bartho Boer, woordvoerder van burgemeester Eberhard van der Laan. Hoeveel agenten zijn ingezet en wat dat kost, kan Boer niet zeggen. 'Maar vijf Europese wedstrijden kosten evenveel als alle competitiewedstrijden bij elkaar.'
Na problemen rond de wedstrijden tegen Dinamo Zagreb en Paok Saloniki ging het opnieuw mis. Volgens Van der Laan komt dat doordat bij Europese wedstrijden geen verplichte combiregeling geldt en supporters vrij naar Amsterdam kunnen komen.
'Dit kun je Amsterdam niet blijven aandoen,' vindt Boer. 'Zo nodig stappen we samen met de KNVB of met Den Haag naar de Uefa, maar dit moet stoppen.' (Jasper Karman)
Lees vandaag meer in Het Parool: 'Ineens was het vechten'
| adverteren | abonneren | service | over ons | contact