*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Silooy en Den Ouden naar Dayton Dutch Lions

04-03-10   10:08 uur
1996, Sonny Sillooy mist een penalty. Foto ANP

AMSTERDAM - Sonny Silooy (47) wordt trainer van de Dayton Dutch Lions. Behalve voetbaltrainer is de ex-Ajacied ook uithangbord van een onderneming in jeugdopleidingen.

Erik Tammer laat de kraag van zijn colbert zien. ''Oranje,'' zegt hij. ''We gaan in Amerika ook in oranje shirts spelen.'' Wanneer het gezelschap van Silooy restaurant Bo Cinq aan de Amsterdamse Prinsengracht verlaat om in de Arena naar de wedstrijd Nederland-Verenigde Staten te kijken, staat bij de uitgang een tas met hebbedingetjes en een oranje onderbroek. ''De Dayton Dutch Lions zijn oranje,'' zegt Tammer.

Tammer (ex-SC Heerenveen, Go Ahead Eagles, Excelsior) is investeerder in het project. Met onder anderen Oscar Moens (ex-AZ, PSV, Willem II), Geert den Ouden (ex-De Graafschap, FC Valletta, Djurgårdens) en Hans de Haar (ex-FC Utrecht, De Graafschap, RKC) vertrekt Silooy binnenkort naar Ohio.

Tammer heeft voor 75.000 dollar een licentie gekocht om in de Pre Development League (PDL) te spelen en voor een budget van zo'n 250.000 dollar heeft hij een selectie samengesteld die kampioen moet kunnen worden in de competitie die twee divisies lager is dan de hoogste afdeling Major Soccer League (MSL). In april begint het. ''De prestaties van het eerste elftal zijn de reclame voor de club,'' zegt Tammer.

''Wij zijn producten,'' weet Silooy, die een indrukwekkende cv heeft. ''Ze weten wel dat ze iemand voor de groep zetten die ervaring heeft, maar onze taak bij het eerste elftal is interesse creëren voor de jeugdopleiding. Door overwinningen.''

De spelers moeten goed én vriendelijk zijn. ''Na een wedstrijd moeten ze nog zo'n twintig minuten op het veld blijven om met kinderen te praten. Ook na een nederlaag.''

Kinderen zijn de crux in de plannen van Tammer. ''We willen een grote jeugdopleiding beginnen. FC Twente doet mee als partner. Het is voor ouders een investering van 1500 dollar per jaar.''

Met een voetbalachtergrond maken de kinderen namelijk kans om met een beurs te kunnen studeren. Dat scheelt tienduizenden dollars aan collegegeld.  Tammer: ''Je zou kunnen zeggen dat wij het gat kunnen dichten dat de Amerikaanse onderwijspolitiek heeft geschapen.''

Behalve op mannenvoetbal mikt Dutch Lions ook op damesvoetbal. Silooy: ''Maar vrouwen trainen doe ik niet.'' (JOP VAN KEMPEN)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool