*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Atouba niet fit voor Amsterdam Tournament

24-07-09   11:29 uur
Timothée Atouba. Foto Peter Elenbaas
AMSTERDAM - Vanavond speelt Ajax in het Amsterdam Tournament tegen Atlético Madrid. Trainer Martin Jol wil zijn elftal testen, maar dat zal gebeuren zonder de nieuwe linksback Timothée Atouba. Hij is niet fit.

Een week voor het begin van de competitie is Ajax nog niet compleet. Jol hoopt dat Atouba volgende week zondag 'een gedeelte' kan meedoen van de eerste competitiewedstrijd tegen FC Groningen. De 27-jarige Kameroener heeft de afgelopen weken voor zichzelf getraind en hij heeft groepstrainingen nodig om helemaal fit te worden.

Ook wacht Jol nog op middenvelder Demy de Zeeuw van AZ, die hij op korte termijn hoopt in te lijven. En als de trainer van Ajax voor het verstrijken van de transferdeadline op 1 september nog ervaren, betaalbare spelers voor andere posities ziet, wil hij zijn selectie versterken terwijl de competitie al in volle gang is. Daarom zal vanavond niet het complete elftal zichtbaar zijn waarmee Ajax om de landstitel wil strijden.

Desalniettemin grijpt Jol het toernooi aan om zijn team na vijf weken voorbereiding te testen. ''Ik wil dat de toeschouwers zien dat we deze oefenwedstrijden serieus nemen,'' zei hij. ''Ik wil twee keer een sterk elftal opstellen.''

De Arena zal echter niet volledig zijn uitverkocht. Begin deze week hadden zich ongeveer 15.000 belangstellenden gemeld en waarschijnlijk is de bovenste ring van het stadion gesloten.

Los van de vakantieperiode in Nederland heeft de matige interesse van het publiek ook te maken met de tegenstanders. Waar in het verleden aansprekende teams als Manchester United, Arsenal of Inter meededen aan het Amsterdam Tournament, zijn komend weekeinde Benfica, Sunderland en Atlético de deelnemers. Ook het gebrek aan grote aankopen van Ajax en de tegenvallende prestaties van het vorige seizoen zullen hun weerslag hebben gehad op de kaartverkoop.

Voor het vriendschappelijke toernooi is in allerijl een nieuwe grasmat in de Arena gelegd. Dinsdagavond gaf U2 er het laatste van twee concerten. Jol woonde dat optreden bij.

Ajax speelt zondag tegen Benfica en vanavond tegen Atlético. Aangezien de competitie in Spanje een maand later begint dan in Nederland, verkeert Atlético in een ander stadium van de voorbereiding.

Het Spaanse team, met oud-Ajacied John Heitinga in de gelederen, hoeft in de tweede helft van augustus pas topfit te zijn. Dan speelt het elftal van trainer en oud-Atlético doelman Abel Resino twee wedstrijden in de laatste voorronde van de Champions League. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

HANDIGE LINKS

Volg paroolsport op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool