*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Weguitbreiding Schiphol-Amsterdam start eind dit jaar

15-06-11   17:36 uur
Muiderbrug en knooppunt Diemen en Amsterdam Rijnkanaal. © ANP
update

Het eerste deel van het project weguitbreiding Schiphol-Amsterdam-Almere begint in december.

De A10-Oost tussen de knooppunten Amstel en Watergraafsmeer en de A1 tussen de knooppunten Watergraafsmeer en Diemen worden uitgebreid van twee keer drie naar twee keer vier rijstroken.

Tevens worden brede vluchtstroken aangelegd, zodat bussen eventuele files voorbij kunnen rijden. Om de geluidhinder voor de omgeving te beperken, wordt 11 kilometer nieuwe geluidschermen aangelegd, variërend van 4 tot 10 meter hoog.
 
De werkzaamheden aan dit deeltraject duren twee jaar, laat Rijkswaterstaat vandaag weten. Tijdens de werkzaamheden zijn de rijstroken versmald en geldt een snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur. Rijkswaterstaat organiseert in het najaar informatiebijeenkomsten over de maatregelen en de verwachte hinder.
 
Rijkswaterstaat breidt het wegennet tussen Schiphol, Amsterdam en Almere tussen 2011 en 2020 uit om deze regio bereikbaar te houden. (ANP/Redactie)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool