*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Taallessen Amsterdams: Geinponum

26-11-08   10:15 uur

Een 'geinponum' is een liefhebber van het soort humor dat er dik bovenop ligt. De één vindt het niets, de ander komt niet meer bij. Hoe dan ook: Amsterdams is het in ieder geval. En wie herkent de drogist in Danny's praktijkvoorbeeld?

Paul Arnoldussen is redacteur bij Het Parool en schrijver, met Amsterdam als voornaamste onderwerp. Hij was juryvoorzitter van de in 2006 door Het Parool georganiseerde verkiezing van het mooiste Amsterdamse woord en schreef het boek 'Amsterdams mooiste woord'. Een gekwalificeerd theoriedocent, kortom.

Danny is het Amsterdams volledig meester en, omdat hij zich wat minder in de boeken en wat meer op straat begeeft, bij uitstek geschikt om te laten zien hoe het in de hedendaagse praktijk kan worden gebracht. (PAUL ARNOLDUSSEN, DANNY, JELLE DE GEE)


gerelateerde artikelen

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool