*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Gemeente voorkomt faillissement Groninger Museum

10-02-12   16:01 uur
© anp

De gemeente Groningen steekt per direct 1,9 miljoen euro in het Groninger Museum om een faillissement te voorkomen. Dat heeft de gemeente vandaag bekendgemaakt.

Gemeente en provincie Groningen trokken tot dusverre samen op om het museum van de ondergang te redden. Maar de provincie weigert nu al bij te springen omdat ze eerst een onderzoek naar het reilen en zeilen van het museum wil afwachten. 'Ik hoop dat de provincie alsnog het belang van het museum erkent', twitterde burgemeester Peter Rehwinkel vanmiddag.

De gemeente gaat naast de geldinjectie het budget voor groot onderhoud verhogen. Binnen de jaarlijkse cultuurnota wordt een bedrag van 76.000 euro gereserveerd om nieuwe tegenvallers op te vangen. De gemeente stelt wel als harde voorwaarde dat het museum een grondige reorganisatie doorvoert.

Het museum heeft een schuld van 4,3 miljoen euro. Als gevolg van de problemen moest directeur Kees van Twist eind december zijn biezen pakken. (ANP/Redactie)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool