'Gehrels wist van vertraging Stedelijk'
26-02-10 08:11 uur
De Amsterdamse wethouder van Cultuur Carolien Gehrels. Foto ANP
AMSTERDAM - Wethouder Carolien Gehrels van Cultuur wist begin vorig jaar al dat het Stedelijk Museum niet in 2010 klaar zou zijn.
Dat zegt Hans Andersson, voormalig lid van de Raad van Toezicht van het museum. Volgens hem werd tegen beter weten in 'op gezag van Gehrels' volgehouden dat het museum in maart of april 2010 open zou gaan, dat zegt Andersson vandaag in de Volkskrant. Twee weken geleden meldde Gehrels dat de opening in 2011 plaatsvindt.
Gehrels vindt het 'stuitend' dat Andersson 'meent dit project en de wethouder erbij te moeten typeren'. ''Hij weet dat het niet informeren van de raad een doodzonde is.'' Ze wijst er op dat Andersson langer bij het project is dan zij. Andersson is prominent PvdA-lid en partijgenoot van Gehrels.
Gehrels zegt dat ze de raad elk half jaar heeft geïnformeerd en zo nodig extra brieven stuurde. In november 2008 werd de planning 'afgetikt'. ''Ik ga toch niet op een zeepkist staan als ik weet dat het niet klopt.''
Toch ontkent Gehrels niet dat er twijfels waren over het schema. ''Een planning is altijd een planning. Er moet steeds weer een afweging gemaakt worden tussen tijd, geld en kwaliteit.''
De raadsleden Anne Graumans (PvdA) en Evelien van Roemburg (GroenLinks) vroegen zich vorig jaar af of de klimaatbeheersing op tijd gereed zou zijn. Gehrels zei dat alles volgens schema verliep. ''Mijn twijfels waren groot,'' aldus Van Roemburg. Wel wantrouwt ze de opmerkingen van Andersson, zo kort voor de verkiezingen.
D66-raadslid Petra Hoogerwerf vindt de opmerkingen van Andersson 'heel herkenbaar'. ''Gehrels brengt graag goed nieuws, maar de stad besturen is iets anders dan het leiden van een pr-machine. Het zou een zegen voor de stad zijn als ze niet terugkeert.'' (HET PAROOL)