*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Millennium-trilogie bovenaan boekenlijst

12-08-09   13:09 uur

UTRECHT - De boeken uit de Millennium-trilogie van de Zweedse schrijver Stieg Larsson bezetten de bovenste drie posities van de Bestseller 60. Dat maakte uitgeverij Signatuur woensdag bekend. Mannen die vrouwen haten, De vrouw die met vuur speelde en Gerechtigheid staan op respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats in de lijst van bestverkochte boeken in Nederland.

De boeken over de charmante journalist Mikael Blomkvist en de jonge computerhacker Lisbeth Salander verschenen in 2005, een jaar nadat auteur Larsson op vijftigjarige leeftijd aan een hartaanval overleed. Sindsdien zijn wereldwijd ruim vijftien miljoen exemplaren van de trilogie verkocht.

De eerste boekverfilming, Millennium: Mannen die vrouwen haten, draait sinds 6 augustus in de Nederlandse bioscopen. De film van regisseur Niels Arden Oplev heeft tot nu toe in Europa ruim negen miljoen bezoekers getrokken. (ANP)

www.stieglarsson.com


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool