*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Foto's John Lennon in Hilton opgedoken

08-12-08   07:10 uur
John Lennon en Yoko Ono tijdens hun bed-in met een witte fiets van provo Hans Hofmann op bed in de presidentiele suite van het Hilton Hotel in Amsterdam, 27 maart 1969. Foto ANP/Ruud Hoff

AMSTERDAM - Een fotograaf van dagblad De Telegraaf heeft een serie unieke foto's teruggevonden van de 'Bed-In' die John Lennon en Yoko Ono in maart 1969 hielden in het Hilton Hotel in Amsterdam.

Fotojournalist Nico Koster raakte de kostbare negatieven kwijt van een exclusieve fotoshoot die hij in kamer 902 mocht doen.

Recent vond zijn dochter het materiaal terug in een doos met oude babyfoto's.

Dat vertelt Koster zondag in De Telegraaf. De fotograaf kreeg van Lennon alle tijd om een hele serie beelden te schieten die een interview moest ondersteunen dat journalist Henk van der Meyden met het tweetal had.

Beatles-zanger John Lennon en zijn echtgenote Yoko Ono bleven tijdens hun huwelijksreis een week lang in bed in het Hilton Hotel. Zij wilden hiermee wereldvrede promoten en protesteren tegen de oorlog in Vietnam. De beelden haalden voorpagina's van kranten over de hele wereld.

Koster gaat zijn foto's in maart in zijn Galerie Moderne in Amsterdam exposeren. (ANP)


Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool