*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

'Ronaldo speelde WK-finale enkele uren na hartaanval'

03-02-12   12:20 uur

De Braziliaans topspits Ronaldo zou enkele uren voor de finale van het WK 1998 tegen Frankrijk een hartaanval gekregen hebben. Tot nog toe was een epilepsie-aanval de diagnose, maar cardioloog Bruno Caru beweert dat de werkelijke toedracht anders is.

Bruno Caru is voorzitter van de Italiaanse vereniging van sportcardiologen en was indertijd ook medewerker van de sportarts van Internazionale, waar Ronaldo toen speelde. Volgens hem kreeg Ronaldo op 12 juli 1998 een hartaanval, enkele uren voor de finale van het WK, dat Frankrijk overigens won van Brazilië (3-0).

Aan de website Mediaset vertelt de dokter: 'Ronaldo lag op zijn bed naar een F1-race te kijken op tv. Hij boog zijn hoofd plots in een onnatuurlijke positie. Zijn bloed stroomde niet meer vlot. Zijn hartslag en zijn bloeddruk daalden en hij viel flauw.' Het was Ronaldo's ploeggenoot Roberto Carlos die alarm sloeg.

Ronaldo werd overgebracht naar het ziekenhuis waar hij allerlei neurologische tests onderging. Men ging toen uit van een epilepsie-aanval, zoals voetballer Robert Carlos had aangegeven. Die diagnose bleef dertien jaar overeind. Tot dokter Caru die nu ontkent. 'Het elektrocardiogram werd niet geanalyseerd zoals het hoort', beweert de arts.

'In het ziekenhuis had hij nog een hartslag van 18 slagen per minuut. Dat betekent dat het hart gestopt was met kloppen op het moment van de aanval. Maar de Franse artsen bleven koppig geloven in de diagnose van Robert Carlos en niet in die van een arts.'

Die diagnose had Ronaldo het leven kunnen kosten. 'Ze hebben hem een heel zwaar medicament gegeven, dat weliswaar goed was tegen epilepsie maar niet bij hartproblemen.'

Het hartinfarct zou ook de zwakke prestatie van Ronaldo in de finale kunnen verklaren. 'En ook de beelden van de speler die daags nadien van het vliegtuig waggelde bij zijn aankomst in Brazilië, alsof hij dronken was', besluit Caru.
(Redactie)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool