*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Recordzege Australische hockeyploeg

04-03-10   14:27 uur

NEW DELHI - De Australische hockeyploeg heeft donderdag bij het wereldkampioenschap in New Delhi een recordzege behaald. De ploeg van bondscoach Richard Charlesworth haalde in de derde groepswedstrijd tegen Zuid-Afrika ongenadig hard uit: 12-0.

De ploeg van bondscoach Richard Charlesworth haalde in de derde groepswedstrijd tegen Zuid-Afrika ongenadig hard uit: 12-0. ANP
De ploeg van bondscoach Richard Charlesworth haalde in de derde groepswedstrijd tegen Zuid-Afrika ongenadig hard uit: 12-0. ANP
Strafcornerspecialist Luke Doerner van Laren was met vijf doelpunten topscorer in het doelpuntenfestijn. Nooit eerder in de historie van het WK hockey voor mannen viel het verschil tussen twee ploegen in dubbele cijfers uit. Het oude record was in handen van Pakistan dat in 1982 Nieuw-Zeeland met 12-3 versloeg. De grootste zege van Nederland stamt uit 1978. Oranje deklasseerde destijds Italië met 8-0.

Australië begon aan het WK in India met een verrassende nederlaag tegen Europees kampioen Engeland (2-3). Daarna won de titelfavoriet met 5-2 van het gastland. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool