*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Bolt en Richards atleten van het jaar

22-11-09   21:26 uur

MONTE CARLO - De Jamaicaanse sprinter Usain Bolt en de Amerikaanse specialiste van de 400 meter Sanya Richards zijn zondagavond in Monte Carlo tot atleten van het jaar 2009 uitgeroepen. Dat heeft de internationale atletiekfederatie IAAF bekendgemaakt.

Voor drievoudig wereld- en olympisch kampioen Bolt is het voor het tweede jaar op rij dat hij de onderscheiding kreeg toegewezen. De 23-jarige atleet onderscheidde zich dit seizoen met wereldtitels op de 100, 200 en 4x100 meter in Berlijn, waarbij hij zijn wereldrecords op de 100 en 200 meter aanscherpte tot respectievelijk 9,59 en 19,19 seconden.

De 24-jarige Richards, die in 2006 al eens tot atlete van het jaar werd uitgeroepen, veroverde in Berlijn de wereldtitel op de 400 meter. Dat was haar eerste mondiale titel. Richards won tien van haar elf races op de 400 meter.

Beiden atleten kregen ook een bonus van 100.000 dollar, ongeveer 67.000 euro. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

ACHTERGROND

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool