*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Sneijder geblesseerd tijdens training

13-11-09   21:21 uur
Wesley Snijder, op de foto links in beeld, heeft zich tijdens de training geblesseerd. Foto ANP
update  

PESCARA - Het is twijfelachtig of Wesley Sneijder zaterdagavond in Pescara met het Nederlands elftal tegen Italië kan spelen. De middenvelder van Inter raakte vrijdag kort voor het einde van de laatste training voor het oefenduel geblesseerd.

Volgens bondscoach Bert van Marwijk heeft Sneijder last van een blessure aan de voorkant van het bovenbeen. ''Het is even afwachten hoe ernstig het is. Wat ik wel kan zeggen is dat Wesley zeer teleurgesteld is. Hij wil hier heel graag spelen.''

Normaal gesproken was Sneijder bij Oranje de centrale man geweest. In Italië gaat veel aandacht naar de voormalig Ajacied uit, omdat hij als nieuweling goed speelt bij Inter. Mogelijk dat Rafael van der Vaart nu als zijn vervanger optreedt.

Afgaande op de laatste training lijkt het erop dat Van Marwijk Robin van Persie in de spits opstelt. Hij vervult die rol de laatste weken ook bij Arsenal. Dirk Kuijt schuift daardoor op naar de rechterflank, Eljero Elia staat op links als vervanger van de geblesseerde Arjen Robben. Vermoedelijk speelt John Heitinga centraal achterin, waar normaal de nu geblesseerde André Ooijer staat.

Van Marwijk zei een gemotiveerd Oranje te verwachten. ''We spelen tegen de wereldkampioen van 2006. Dat zegt veel, lijkt me, hoewel het dan een oefenduel betreft. Over het algemeen is deze groep altijd scherp, de recente wedstrijd tegen Japan daargelaten. Dat is ook nodig. Je moet jezelf altijd kunnen opladen, wil je een bepaalde stabiliteit in de prestaties krijgen.''

Oranje speelt tot de WK van 2010 in Zuid-Afrika nog slechts oefenduels. De volgende is woensdag in Heerenveen, tegen Paraguay. Van Marwijk is tevreden over de vastgestelde campagne. ''We hebben een aansprekende tegenstander uit elk continent. Met eerder Engeland en nu Italië hebben we bovendien tegenstanders die we zeer hoog kunnen inschatten. Daar kunnen we ons voordeel mee doen.'' (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool