AZ raakt mogelijk deel sponsorgeld kwijt
20-10-09 19:46 uur
Ronald Koeman op weg naar het trainingsveld op maandag. Foto ANP
ALKMAAR - Het is nog onzeker of AZ het bedrag van 5,5 miljoen euro aan sponsorgeld, dat is ontvangen, ook mag houden. In de periode voor een faillissement geldt de zogenoemde actio pauliana. Simpel gezegd: niemand mag in het zicht van een faillissement worden gematst. Dus ook AZ niet. Het seizoen is net begonnen en de club heeft de poet voor het hele jaar al binnen. Mogelijk vraagt de curator een deel van het geld terug.
In dat licht moet ook de terugstorting van de zeven ton van Scheringa worden gezien. De aandeelhouder had begin oktober, naar eigen zeggen uit woede en frustratie over het feit dat hij het veld moest ruimen, 700.000 euro naar een privérekening - niet bij de DSB - overgemaakt.
Inmiddels heeft Scheringa aangegeven dat hij het bedrag terug zal storten. Doet hij dat niet, dan maakt hij zich schuldig aan een strafbaar feit. (GPD)