Renault overeind, Briatore buitenspel
21-09-09 14:22 uur
Voormalig teambaas Flavio Briatore kreeg een levenslange schorsing voor zijn aandeel in het schandaal, vorig jaar bij de Grote Prijs van Singapore. Foto EPA
update
PARIJS - De Franse renstal Renault is naar aanleiding van 'crashgate' twee jaar voorwaardelijk geschorst in de Formule 1. Dat heeft het bestuurscollege van de internationale automobielfederatie (FIA) maandag in Parijs bepaald.
Voormalig teambaas Flavio Briatore kreeg een levenslange schorsing voor zijn aandeel in het schandaal, vorig jaar bij de Grote Prijs van Singapore. Hij gaf destijds tweede coureur Nelson Piquet junior orders om met zijn bolide te crashen. Mede daardoor kon teamgenoot Fernando Alonso de race winnen. Briatore is geschorst voor alle activiteiten in de Formule 1. Hij mag zich ook niet meer als manager van coureurs in het racewereldje begeven.
De straf voor Renault komt niet geheel onverwacht. Briatore en technisch directeur Pat Symonds legden vorige week al hun functie neer naar aanleiding van 'crashgate'. Na het plotselinge vertrek van de twee teambazen liet de Franse renstal vorige week in een korte verklaring weten dat het de beschuldigingen niet betwist. Symonds werd maandag voor vijf jaar uit de Formule 1 verbannen.
De zaak werd bij de FIA aanhangig gemaakt door voormalig Renault-coureur Nelson Piquet junior. De Braziliaan werd maandag als kroongetuige gehoord door de FIA. Ook zijn voormalige teamgenoot Alonso en Bernard Rey, president van de Franse renstal, moesten op het hoofdkantoor in Parijs tekst en uitleg geven. Briatore en Symonds bleven maandag weg bij de FIA.
Volgens Briatore moest zijn breuk met Renault vorige week niet als een schuldbekentenis worden gezien. ''Ik probeer alleen maar het team te redden. Dat is mijn plicht. Om die reden heb ik ontslag genomen'', zei hij vorige week tegen Britse journalisten.
Met Briatore verdwijnt een markante persoonlijkheid uit de Formule 1. De schatrijke 59-jarige Italiaan gedroeg zich als een echte playboy met de mooiste fotomodellen aan zijn zijde. Hij vierde ook sportieve successen met twee wereldtitels voor Renault (Fernando Alonso) en twee voor Benetton (Michael Schumacher). (ANP)