*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

'Info over Noord-Zuidlijn niet altijd goed'

18-09-09   16:36 uur

AMSTERDAM - Het stadsbestuur van Amsterdam heeft de gemeenteraad niet altijd goed van informatie voorzien over de Noord-Zuidlijn. Dat zei Auke Bijlsma, PvdA-raadslid van 1994 tot 2006, vrijdag tegen de enquĂȘtecommissie Noord-Zuidlijn. ''Op een aantal momenten was er achteraf gekeken onvoldoende informatie.''

Zo vertelde Bijlsma dat het stadsbestuur op een gegeven moment wist dat de kosten van de bouw van de nieuwe metro flink waren opgelopen. De raad kreeg dat echter pas enkele maanden later te horen.

Ook vertelde het college van burgemeester en wethouders dat het een systeem had dat direct zou opmerken als door de werkzaamheden panden zouden verzakken. Dat systeem was echter helemaal niet zo waterdicht, zoals later bleek toen aan de Vijzelgracht huizen verzakten.

De PvdA'er zei verder dat hij op de hoogte was van de stelposten in sommige contracten met aannemers. Hoge ambtenaren zouden hem mondeling hebben beloofd dat deze op schattingen gebaseerde kostenposten niet zouden worden overschreden. Dat gebeurde uiteindelijk echter wel.

Bijlsma vertelde ook dat het stadsbestuur de raad vaak overstelpte met informatie. Volgens hem kreeg die enorme hoeveelheden info, vaak pas heel laat. ''Ik had regelmatig het gevoel dat we op het allerlaatste moment nog stukken kregen en dat de raad eigenlijk als een soort stempelmachine fungeerde.'' Volgens hem moet de gemeenteraad zich goed kunnen verdiepen in dergelijke grote dossiers. ''Dat kun je niet als je op het allerlaatste moment of heel veel informatie krijgt.'' (ANP)


NOORD/ZUIDLIJN

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool