*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Irritant rijgedrag niet bestraft

05-07-08   12:15 uur
LEEUWARDEN - De grootste ergernissen op de weg, links 'blijven plakken' en 'bumperkleven', worden nauwelijks bekeurd. Over de eerste zes maanden van dit jaar werd links plakken 1216 keer bekeurd en bumperkleven zeshonderd keer. Dat is respectievelijk 0,02 procent en 0,01 procent van het totaal aantal bekeuringen, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB).

Links plakken en bumperkleven zijn gevaarlijke overtredingen en staan bovenaan de top tien van grootste ergernissen op de weg die het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) jaarlijks opstelt. Het KLPD is dan ook zeer alert op deze overtredingen, maar bekeuren is lastig en arbeidsintensief, aldus het korps.

''In een opvallende surveillancewagen lukt het nauwelijks omdat automobilisten dan snel corrigeren, en in een onopvallende wagen moet je een hele tijd volgen om het feit te kunnen vaststellen,'' aldus een woordvoerder toe. De overgrote bulk van de beboete verkeersovertredingen betreft dan ook snelheidovertredingen. ''Dat is op kenteken in een tiende van een seconde vast te stellen met apparatuur.''

In het reglement verkeersregels is vastgesteld wat verstaan wordt onder links plakken: bestuurders zijn verplicht zoveel mogelijk rechts te houden. Er kan bekeurd worden wanneer vastgesteld wordt dat een automobilist 1000 meter rechts asfalt onbenut laat.

Het KLPD wijst erop dat rechts rijden ook veel veiliger is en dat de basisregel is dat de automobilist na een inhaalmanoeuvre terug naar rechts zou moeten.

Over de eerste zes maanden van dit jaar werden in totaal 5.344.742 verkeersboetes uitgeschreven tegen 12,6 miljoen over heel 2007. Mogelijk hebben de cao-acties van de politie van begin dit jaar geleid tot een lager aantal bekeuringen. (ANP)



gerelateerde artikelen

Alles over


Klik hier voor de volledige digitale editie

GESPONSORDE LINKS

VACATURE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool